Logo

O nás

Projekt realizuje ŽÍT SPOLU, o.p.s.,která vznikla v roce 2011 jako navazující organizace na neziskovou organizaci Dům pro motýlky, o.p.s., založenou v roce 2006.
S novým názvem jsme rozšířili portfolio služeb a již několik let pracujeme na podpoře rovných příležitostí mužů a žen na trhu práce.

 

Kromě projektu Firemní školky se zabýváme ještě těmito aktivitami:

Dětské koutky. Založíme a provozujeme dětské koutky ve firmách či organizacích, které mají zájem podpořit rodiny s dětmi. Jedná se jak o firmy, kde může být dětský koutek určen pro docházející zaměstnance, tak i o další organizace (restaurace, volnočasová zařízení, obchodní centra, hotely, knihovny atd.). Nabízíme i organizaci mobilních dětských či kojících koutků - poskytneme vybavení, personál, doprovodný program na firemní i soukromé akce pro veřejnost (dětské koutky na veletrzích, svatbách, kulturních akcích atd.).

Rodinné centrum U motýlků. Provozujeme zavedené rodinné centrum v Praze 4 - Kunraticích. Toto centrum nabízí široké spektrum služeb pro rodinu i širokou veřejnost včetně podpory mezigeneračního soužití. Najdete u nás množství sportovních i výukových kurzů pro děti i dospělé, během roku organizujeme mnoho jednorázových zábavných akce pro celé rodiny, provozujeme miniškolku o dvanácti dětech. Několikrát týdně možnost návštěvy velké vybavené herny pro děti zdarma.

Projekt Trojúhelník práce, rodina, vzdělávání je zaměřen na osobnostní rozvoj žen (mužů) na mateřské/rodičovské dovolené nebo pečující o závislého člena rodiny. Cílem projektu je příprava těchto osob na návrat do zaměstnání. Jedná se o vzdělávací kurz, probíhající v jedno pravidelné dopoledne v týdnu po dobu 12ti týdnů. Po dobu kurzu je zajištěno hlídání dětí. Projekt je financován z Evropského sociálního fondu (ESF) a Operačního programu Praha Adaptabilita (OPPA) z rozpočtu hl. m. Prahy. Celý vzdělávací kurz včetně hlídání děti je pro účastníky zdarma.


Žít spolu o.p.s.

ŽÍT SPOLU o.p.s.

Golčova 24/7, 148 00 Praha 4 - Kunratice

Tel: 608 323 545 • rc-umotylku@zitspolu.czwww.zitspolu.cz